Zapowiedź: VIS Gidle - Victoria Woźniki

Już w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 na boisku w Żytnie odbędzie się pierwszy mecz rundy wiosennej sezonu 2013/2014, w którym to VIS Gidle zmierzy się z Victorią Woźniki. Zbiórka dla zawodników VIS-u w siedzibie klubu w Gidlach o godzinie 13:30 - Obecność obowiązkowa!!

Sobotnie spotkanie będzie pierwszym meczem o punkty po prawie 5-cio miesięcznej przerwie zimowej. Drużyna prowadzona przez Piotra Pilarskiego okres przygotowawczy rozpoczęła 20 stycznia 2014 roku i w tym czasie zawodnicy przeprowadzili 23 treningi, wzięła udział w turnieju halowym mistrzostw LZS-ów w Gomunicach oraz rozegrała 6 meczy kontrolnych.

Ostatni mecz pomiędzy tymi ekipami zakończył się zwycięstwem VIS-u Gidle 0:2(0:1). Obie bramki dla Gidlan zdobył Damian Rozpendek, prawdopodobnie najlepszy strzelec B-klasy po rundzie jesiennej sezonu 2013/2014. Wracając wspomnieniami do meczu z sierpnia ubiegłego roku to trzeba przypomnieć, że drużyna Piotra Pilarskiego miała bardzo dużo szczęścia, gdyż ówcześni rywale nie potrafili strzelić gola z odległości 5-ciu metrów.

Już teraz trzeba zaznaczyć, że Woźniki będą chciały zrewanżować się za tamto spotkanie, na pewno będą zmobilizowani na 120% swoich możliwości, zwłaszcza, jeśli weźmie się sytuacje punktową w tabeli piotrkowskiej B-klasy. Victoria Woźniki jest tuż za ekipą VIS-u Gidle (nie patrząc na Świt II Kamieńsk, który wycofał się z rozgrywek) tracąc 7 punktów. Mecz na pewno będzie bardzo emocjonujący, bowiem w grę wchodzą już nie tylko ważne trzy punkty, ale po wycofaniu się z rozgrywek ekipy z Kamieńska (rezerwy Świtu) oraz Bełchatowa (Grocholice)szansa na awans z jednej strony się zwiększyła, jednak z drugiej strony zmniejszyła, bowiem drugi zespół Kamieńska potrafił urwać punkty tym najlepszym w rundzie jesiennej.

Już dzisiaj serdecznie zapraszam sympatyków LKS-u VIS-u Gidle na pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej sezonu 2013/2014, które odbędzie się na boisku w Żytnie na ul. Strażackiej.

Poniżej przedstawiamy krótką zapowiedź innych spotkań 12. kolejki piotrkowskiej B-klasy grupy II wraz z typem, jaki zakończy się dane spotkanie. A tymczasem wszystkich kibiców chcemy poinformować, że anonimowy sponsor zakupił na rzecz klubu dwie piłki meczowe Adidas Brazuca, którymi mecze rozgrywać będą reprezentacje krajowe na Mistrzostwach Świata w Brazylii. Za obie futbolówki ekipa VIS-u Gidle serdecznie dziękuje!!

Co na innych boiskach?

Błękitni Chabielice podejmą u siebie drużynę z Kleszczowa. Gospodarze będą chcieli się zrewanżować na poprzednie spotkanie obu ekip. Ten mecz można traktować jak o „sześć punktów” ponieważ najprawdopodobniej przegrany pozostanie na dnie ligi do samego końca.

Typ: Remis ze wskazaniem na Alfę

Bliska wycieczka w tej kolejce czeka piłkarzy Piasta Krzywanice. Jadą oni do Lgoty na mecz z tamtejszym Startem. Drużyna gospodarzy jeśli myśli o awansie musi to spotkanie wygrać. Na ławce trenerskiej a być może nawet na zielonej murawie zadebiutuje Sebastian Mysłek, szkoleniowiec Piasta.

Typ: Zwycięstwo Startu

Pierwsza kolejka i już szlagier dla kibiców b-klasowych zmagań. Do lidera z Dobryszyc przyjeżdża bowiem wicelider - ESPN Bełchatów. Zapowiada się ostra walka o każdy metr boiska bo ewentualna przegrana którejkolwiek z drużyn może oznaczać pozostanie na kolejny sezon w b-klasie.

Typ: Ciężko wytypować faworyta tego spotkania, redakcja stawia na minimalne zwycięstwo LKS Dobryszyce ponieważ gra on na własnym boisku a wiemy jakie problemy mają Bełchatowianie na innych obiektach.