Zwycięstwo na inauguracje rundy

Sobotniego popołudnia na boisku w Żytnie VIS Gidle zmierzył się w inauguracyjnym spotkaniu przeciwko Victorii Woźniki w ramach 12. kolejki piotrkowskiej B-klasy. Mecz zakończył się zwycięstwem 2:1 dla Gidlan a bramki zdobyli Stanisław Nocuń oraz Damian Rozpendek.

Mecz nie rozpoczął się najlepiej dla ekipy VIS-u Gidle, bowiem już w 5. minucie spotkania bramkę na 0:1 zdobył zawodnik Victorii Woźniki a asystował mu Stanisław Nocuń. Przez kolejne minuty mecz toczył się w dość szybkim tempie, atakowała zarówno jedna, jak i druga ekipa, jednak żadna ze stron nie potrafiła umieścić futbolówki w bramce rywali. Najlepszą okazję na zdobycie gola miał w 15. minucie spotkania Damian Rozpendek, który bardzo mocnym uderzeniem trafił wprost w bramkarza Victorii Woźniki.

W drugiej części meczu ekipa VIS-u Gidle musiała zaatakować, bowiem strata bramki z pierwszej części meczu stawiała piłkarzy w niekorzystnej sytuacji. Już od początku pierwszej połowy drużyna prowadzona przez Piotra Pilarskiego postanowiła zaatakować, niestety bezskutecznie. Aż do 70 minuty, kiedy to z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Tomasz Mirowski, a bramkarza Victorii Woźnik pokonał Stanisław Nocuń. Zawodnicy VIS-u Gidle nie spoczęli na laurach, bowiem już dwie minuty później Michał Łęgowik wysunął futbolówkę do Damiana Rozpendka, który popędził w pole karne, minął obrońce i lekkim strzałem pokonał bramkarza drużyny gości. W kolejnych minutach meczu nie zabrakło kolejnych sytuacji bramkowych, ale żadna ze stron nie wykorzystała swojej sytuacji, a wynik do końca spotkania nie uległ zmianie.

Inauguracja na plus, 3 punkty zostały w Gidlach, jednak zespół musi włożyć bardzo dużo pracy, bowiem gra poszczególnych zawodników nie napawała optymizmem, nie zabrakło błędów, przez które straciliśmy bramkę, zdarzyły się niedokładne zagrania oraz bardzo często traciliśmy futbolówkę podczas rozpoczęcia gry od własnej bramki.

Relacja minuta po minucie:

<b>1. min.</b> Rozpoczęcie spotkania.
<b>2. min.</b> Tomasz Mirowski uderza z rzutu wolnego, instynktownie broni bramkarz.
<b>4. min.</b> Interwencja Zbigniewa Natkańczyka.
<b>5. min.</b> Gol dla Victorii Woźniki, asystentem Stanisław Nocuń.
<b>6. min.</b> Piotr Borowik uderza z rzutu wolnego, ale nad poprzeczką.
<b>9. min.</b> Damian Rozpendek próbuje przelobować bramkarza, futbolówkę wybija obrońca, piłka trafia pod nogi Karola Hasikowskiego, który uderza obok słupka.
<b>15. min.</b> Potężne uderzenie Damiana Rozpendka, niestety wprost w golkipera gości.
<b>19. min.</b> Damian Rozpendek wrzuca piłkę w pole karne gości, Piotr Borowik nie trafia w futbolówkę. Od bramki zaczynają goście.
<b>27. min.</b> Zbigniew Natkańczyk wypuszcza piłkę z rąk, na szczęście Bartłomiej Bilicz wybija futbolówkę poza linię boczną boiska.
<b>32. min.</b> Żółta kartka dla zawodnika Victorii Woźniki za nieprzepisowe zachowanie.
<b>33. min.</b> Tomasz Mirowski przejmuje futbolówkę, podprowadził ją 2 metry uderzając w kierunku bramki, niestety minimalnie nad poprzeczką.
<b>45. min.</b> Sędzia Dominik Kierczak dolicz 2 minuty do pierwszej części meczu.
<b>45+2. min.</b> Koniec pierwszej części spotkania.

<b>46. min.</b> Rozpoczęcie drugiej części meczu.
<b>48. min.</b> Faulowany zostaje Karol Hasikowski, zawodnik Woźnik zaatakował pomocnika VIS-u Gidle od tyłu. Jednak bez kartki.
<b>50. min.</b> Zmiana w ekipie gości.
<b>54. min.</b> Tomasz Łukasiński otrzymuje żółtą kartkę za faul na zawodniku ekipy gości.
<b>65. min.</b> Zmiana w ekipie VIS-u, drobnej kontuzji nabawił się Zbigniew Natkańczyk, zmienia go Grzegorz Łukasiński, ponadto boisko opuszcza jeszcze Karol Hasikowski, w jego miejsce pojawia się Daniel Firek.
<b>69. min.</b> Daniel Firek uderza piłkę, niestety wysoko ponad bramką.
<b>70. min.</b> Tomasz Mirowski dośrodkowuje z rzutu wolnego, Stanisław Nocuń uderza piłkę i pokonuje bramkarza Victorii Woźnik - 1:1.
<b>72. min.</b> Michał Łęgowik prostopadle podaje do Damiana Rozpendka, ten wbiega wraz w piłką w pole karne, omija obrońce i uderza w kierunku bramki 2:1 dla VIS-u Gidle.
<b>74. min.</b> Piotr Borowik uderza w kierunku bramki Victorii Woźniki, niestety wprost w golkipera gości.
<b>81. min.</b> Tomasz Mirowski dośrodkowuje w pole karne, ale pewnie łapię futbolówkę bramkarz.
<b>84. min.</b> Zmiana w ekipie VIS-u Gidle, boisko opuszcza Piotr Borowik w jego miejsce pojawia się Damian Gorzędowski.
<b>85. min.</b> Stanisław Nocuń uderza z woleja prawą nogą, ale futbolówkę łapię golkiper gości.
<b>86. min.</b> Zmiana w ekipie gospodarzy, boiska opuszcza Stanisław Nocuń, w jego miejscu pojawia się Adrian Rozpendek. Opaskę kapitana przejmuje Grzegorz Łukasiński.
<b>90. min.</b> Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.
<b>90+2. min.</b> W obrębie środka pola faulowany zostaje Tomasz Mirowski.
<b>90+3. min.</b> W kierunku bramki VIS-u uderza zawodnik Woźnik, na szczęście obok słupka. Bramkarz wznawia grę i sędzia kończy spotkanie.