Zwycięstwo w drugim sparingu

LKS "VIS" Gidle na własnym stadionie zwyciężył w drugim meczu kontrolnym 3:2 z GKS-em "Unia" Rędziny. Bramki dla VIS-u zdobyli Piotr Borowik 2 oraz Damian Gorzędowski.

W pierwszej części spotkania Piotr Pilarski desygnował następującą jedenastkę:

Stanisław Nocuń - Paweł Frączyk, Bartłomiej Bilicz, Paweł Kubasiak, Michał Łęgowik - Marcin Borowiecki, Tomasz Mirowski, Daniel Firek, Krzysztof Wieczorek - Damian Rozpendek, Adrian Rozpendek

Obie ekipy przez pierwsze 45 minut poznawali możliwości drużyn, a gra głównie utkwiła w środku pola, fakt faktem nie brakowało sytuacji, jednak na przeszkodzie stawali bramkarze obu ekip. Nie brakowało niedokładnych zagrań oraz indywidualnych błędów poszczególnych zawodników, ale należy zaznaczyć, że murawa ma wiele do życzenia.

W drugiej połowie doszło do kilku zmian, a skład prezentował się następująco:

Michał Łęgowik - Maciej Borowik, Bartłomiej Bilicz, Piotr Deryng, Stanisław Nocuń - Karol Hasikowski, Piotr Borowik, Piotr Pilarski, Artur Jaśkiewicz - Damian Rozpendek, Damian Gorzędowski

W tej części meczu padły wszystkie bramki. Już dwie minut po rozpoczęciu spotkania bramkę dla VIS-u zdobywaPiotr Borowik. Prowadzenie jednak nie trwa długo, bowiem po kolejnych dwóch minutach z rzutu wolnego po faulu na zawodniku drużyny Unii (w tym przypadku raczej powinien być rzut karny) drużyna z Rędzin pewnie wykorzystuje swoją szansę. W 65. minucie spotkania szansę gry otrzymujęMichał Turek, który zmienia Damiana Rozpendka orazNorbert Tyczyński, który zastępuję Bartłomieja Bilicza. W 65. minucie po błędzie obrony bramkę na 2:1 zdobywa napastnik Unii Rędziny. Przez kolejnych 10. minut mecz zatrzymał się w środku boiska. Po tym czasie wyrównującą bramkę zdobyłDamian Gorzędowski. Wynik ostatecznie ustalił kilka sekund przed końcem spotkaniaPiotr Borowik.