Dwa oblicza VIS-u

W niedzielnym sparingu w Lgocie Małej ekipa Płomienia zwyciężyła 3:1. Jedyną bramkę dla VIS-u zdobył Stanisław Nocuń po asyście Karola Hasikowskiego.

Trener VIS-u Gidle na pierwszą część spotkania wystawił następującą jedenastkę:

Grzegorz Łukasiński - Paweł Frączyk, Bartłomiej Bilicz, Tomasz Łukasiński, Michał Łęgowik - Karol Hasikowski, Piotr Pilarski, Daniel Firek, Krzysztof Wieczorek - Damian Rozpendek, Stanisław Nocuń

Był to strzał w dziesiatkę patrząc na przebieg pierwszej części meczu. Zawodnicy VIS-u byli o wiele lepsi od przeciwników, częściej utrzymywali się przy piłce oraz stwarzali zagrożenie, niestety ataki okazały się nieudolne, swoich szans niewykorzystał najlepszy strzelec VIS-u, Damian Rozpendek, który uderzał w kierunku bramki strzeżonej przez golkipera Lgoty Malej od niechcenia. Jedyną bramkę w pierwszej części spotkania zdobył Stanisław Nocuń w 22 minucie spotkania po asyście Karola Hasikowskiego.

Już na początku drugiej części meczu została przeprowadzone pierwsza zmiana w ekipie gości. Bramkarza VIS-u Grzegorz Łukasińskiego zmienił Zbigniew Natkańczyk. Śmiało można powiedzieć, że stare porzekadło, które mówi, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić sprawdziło się w meczu z Płomieniem. Gospodarze pierwszą bramkę strzelili już w 54. minucie spotkania. Po serii zmian dokonanej przez trenera Piotra Pilarskiego gra z każdą kolejną minątą wyglądała coraz bardziej tragicznie. Najpierw w 56. minucie Paweł Frączyk i Karol Hasikowskie zostali zmienieni przez Konrada Chrostowskiego i Adriana Rozpendka, a już w 66. minucie spotkania doszło do zmiany czterech zawodników. Krzysztofa Wieczorka, Stanisława Nocunia, Michała Łęgowika i Damiana Rozpendka zminili kolejno Marcin Borowiecki, Artur Jaśkiewicz, Mateusz Szumowski i Konrad Chrostowski. Trzeba wspomnieć, że najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Artur Jaśkiewicz, któremu strzał kompletnie nie wyszedł. Niedokładne zagrania, indywidualne błędy, brak sił oraz faule pod polem karnym Zbigniewa Natkańczyka doprowadziły do straty bramki w 79. minucie. Z rzutu wolnego bramkę bezpośrednio zdobył zawodnik Płomienia, należy zaznaczyć, że winę za stratę tej bramki ponosi bramkarz VIS-u Gidle, który źle ustawił się na bramce. Kolejną bramkę zawodnicy Płomienia zdobyli w 81. minucie. W tej sytuacji nie popisała się obrona Gidelskiego VIS-u. Piłkę przed 16sty metrem otrzymał zawodnik Lgoty Małej, który strzałem w samo okienko pokonał bramkarza VIS-u Gidle.

Był to kolejny sparing przygotowawczy do rundy rewanżowej sezonu 2013/14. W kolejnym spotkaniu VIS Gidle zmierzy się z Metalem Rzeki Wielkie, więcej o meczu w ciągu kilku najbliższych dni. Plan treningowy: wtorek, piątek godzina 16:00 na Stadionie VIS-u.

Relacja minuta po minucie:

2 min. Damian Rozpendek strzela, ale pewnie broni bramkarz.
5 min. Karol Hasikowski uderza na bramkę ale zbyt lekko.
9 min. Sfaulowany zostaje Krzyszfof Wieczorek. W pole karne piłkę zagrywa Bartłomiej Bilicz, ale prawy pomocnik VIS-u znajduje się na pozycji spalonej.
11 min. Dośrodkowanie wykonane przez Piotra Pilarskiego, strzela Damian Rozpendek, ale pewnie broni bramkarz.
15 min. Piotr Pilarski uderza futbolówkę ale wysoko nad bramką rywali.
18 min. Pierwszy strzał na bramkę strzeżonej przez Grzegorz Łukasińskiego.
20 min. Michał Łęgowik posyła prostopadłą futbolówkę do Damiana Rozpendka, który strzela prosto w bramkarza.
22 min. Michał Łęgowik podaje do Karola Hasikowskiego, ten piłkę odgrywa do Stanisława Nocunia, który strzela pierwszego gola w meczu.
24 min. Stanisław Nocuń podaje futbolówkę do Damiana Rozpendka, który posyła piłkę do siatki, niestety sędzia dopatruje się spalonego w tej sytuacji.
26 min. Stanislaw Nocuń przejmuje piłkę, zagrywa do Damiana Rozpendka, który nie dobiega do futbolówki. Po kontrze zespołu Płomienia świetną interwencją popisuje się Grzegorz Łukasiński.
29 min. Sfaulowany zostaje Tomasz Łukasiński, w kierunku bramki rywali piłkę posyła Bartłomiej Bilicz, futbolówkę przejmuje Stanisław Nocuń, który wrzuca w pole karne, niestety piłkę poza pole karne posyła jeden z zawodników Płomienia. Rzut rożny.
32 min. Michał Łęgowik zagrywa piłkę ręką.
33 min. Damian Rozpendek próbuje przelobować bramkarza, niestety zbyt lekko i golkiper gospodarzy kieruje ją poza boisko. Rzut rożny dla ekipy Gidel.
34 min. Futbolówkę dośrodkowuje Michał Łęgowik, Damian Rozpendek uderza, jednak piłka wychodzi poza boisko. Od bramki Płomień.
37 min. W boczną siatkę uderza zawodnik Lgoty Małej.
39 min. Strzał Lgoty Małej, bramkarz VIS-u kiksuje, ale bez konsekwencji.
45 min. Dwie sytuacje na zdobycie gola w polu karnym rywali, niestety nie udało się zdobyć drugiej bramki. Koniec pierwszej części meczu.

46 min. Rozpoczęcie drugiej części meczu. W ekipie gości zmiana bramkarza, Grzegorza Łukasińskiego zmienia Zbigniew Natkańczyk.
48 min. Rzut rożny dla Lgoty Małej.
54 min. Bramka dla Lgoty Małej.
55 min. Podanie do Stanisława Nocunia, który strzela wprost w bramkarza.
56 min. Zmiany w ekipie gości, boisko opuszczają Karol Hasikowski i Paweł Frączyk w ich miejsce pojawiają się Adrian Rozpendek i Konrad Chrostowski.
60 min. Rzut Rożny dla Lgoty Małej.
66 min. Zmiany w ekipie gości, boisko opuszczają Krzysztof Wieczorek, Stanisław Nocuń, Michał Łęgowik i Damian Rozpendek w ich miejsce pojawiają się kolejno Marcin Borowiecki, Artur Jaśkiewicz, Mateusz Szumowski i Damian Gorzędowski.
68 min. Artur Jaśkiewicz przed dostkonałą okazją na zdobycie bramki, niestety futbolówkę uderzył bardzo fatalnie.
70 min. Rzut rożny dla VIS-u Gidle, piłkę zagrywa głową Piotr Pilarski, ale daleko obok słupka.
73 min. Adrian Rozpendek próbuje minąć golkipera gospodarzy, niestety bezskutecznie.
79 min. Bramka dla Płomienia Lgoty Małej bezpośrednio z rzutu wolnego.
81 min. Chaotyczna obrona VIS-u, bramkę w samo strzela zawodnik Płomienia.
90 min. Koniec meczu. Płomień Lgota Mała 3:1 VIS Gidle.