Juniorzy: Podsumowanie

Juniorzy VIS-u Gidle zmagania po rundzie wiosennej zakończyli z dorobkiem 23 pkt zajmując 7. miejsce w tabeli klasie Deyna I. Łącznie strzelili 29 bramek tracąc przy tym aż 39.

Na listę strzelców wpisało się aż 11 zawodników juniorów VIS-u Gidle:

• Damian Gorzędowski - 7 bramek
  • Michał Łęgowik - 5 bramek
  • Krystian Piasecki – 4 bramki
  • Daniel Firek, Norbert Tyczyński – 3 bramki
  • Mariusz Werner - 2 bramki
  • Piotr Gosek, Mateusz Urbański, Piotr Politowicz, Filip Bilecki, Konrad Chrostowski - 1 bramka

Co by zrobili piłkarze bez podań? Bramek zapewne byłoby mniej, czas na ranking asystentów:

• Piotr Politowicz - 3 asysty
  • Damian Gorzędowski - 3 asysty
  • Daniel Firek, Filip Bilecki – 2 asysty
  • Maciej Bilicz, , Michał Łęgowik, , Krystian Piasecki, Szymon Stacherczyk, Norbert Tyczyński,
  • Konrad Chrostowski - 1 asysta

Komplet 18 meczy w tym sezonie zaliczyło zaledwie trzech zawodników: Daniel Firek, Michał Łęgowik, Piotr Politowicz. Z różnych powodów inni zawodnicy juniorów rozegrali mniej spotkań. Najmniej, bo aż sześciokrotnie zobaczyć było Mariusza Wernera.

Najwięcej czasu na murawie spędziło tylko jeden zawodnik juniorów Gidelskiego VIS-u, a jest to: Daniel Firek który rozegrał 1440 minut, a nieco krócej zagrał Michał Łęgowik 1415 minut.

Sezon został już zakończony, ale niestety druga połowa w wykonaniu drużyny juniorskiej nie była namalowana w kolorowych barwach. Bardzo dużo błędów i słabych meczy doprowadził do spadku aż o 3 miejsca w tabeli w porównaniu z zestawieniem po rundzie jesiennej. Pewien okres trzeba już jednak zamknąć, tak jak to stało się w dniu dzisiejszym, kiedy to po meczu z Mechanikiem Radomsko zakończył się sezon 2012/2013. Trzeba wziąć się w garść i przygotować do nowego już sezonu. Co bez wątpienia będzie potrzebne to transfery, gdyż aż pięciu zawodników drużyny prowadzonej przez Zbigniewa Śmigielskiego najprawdopodobniej od nowego sezonu reprezentować będzie seniorów pod wodzą Piotra Pilarskiego. Na pewno czeka nas bardzo wiele pracy w nadchodzącym okresie przygotowawczym, ale jedno jest pewne. Będziemy chcieli wrócić silniejsi by pokazać się z jak najlepszej strony. Kolegom z drużyny dziękuję za wspaniałym sezon, a tym, którzy przejdą do drużyny seniorskiej życzę powodzenia w szybkim przedostaniu się do wyjściowej jedenastki. Dziękuje również kibicom, którzy przybywali na Stadion w Gidlach aby oglądać nasze poczynania nie ważne czy były to mecze wygrane, zremisowane lub porażki. Największe podziękowania należą się jednak panu Zbyszkowi Śmigielskiemu, który spędzał z nami mnóstwo czasu na nasze udoskonalenie.