Podsumowanie jesieni!

Jesień dla VIS-u Gidle zakończyła się z hukiem, porażka z wiceliderem aż 0-11 była chyba najgorszą porażką w historii naszego klubu. Trzeba jednak zaznaczyć, iż ambicji w tym klubie nam nie brakowało, dzielnie walczyliśmy do końca pomimo wielkiego osłabienia składu. Ale nie o tym jest ten news.

Czas na podsumowanie rundy jesiennej, przypomnijmy jak to było.

25.08.2012r. godzina 17:00 ESPN Bełchatów vs. LKS VIS Gidle 4:2 - I kolejka

I nic nie byłoby w tym dziwnego, gdyby nie fakt iż Karol Hasikowski zdobył w tym meczu pierwszą najpiękniejszą bramkę jaka mogła wpaść w B-klasie (i nie była ona ostatnią). Przeciwnik okazał się zbyt mocny, a piłkarze VIS-u obudzili się dopiero 10 minut przed końcem spotkania.

02.09.2012r. godzina 17:00 LKS VIS Gidle vs. LZS Świt II Kamieńsk 0:3 - II kolejka

Tego meczu chyba nikt nie chcę pamiętać. Czerwona kartka, przerwany mecz w 62 minucie, nie ma co opisywać. Wynik z boiska 1:1, w tym meczu jednak bardziej przeważali piłkarze VIS-u Gidel, niestety bez szans na wygraną. Walkower dla Świtu.

09.09.2012r. godzina 17:00 LKS Mierzyn II vs. LKS VIS Gidle 7:1 - III kolejka

Bez bramkarzy nie można jeździć na mecze. Przekonaliśmy się o tym na własnej skórze, rezerwy Mierzyna pokazali jak powinien wyglądać zespół. Kolejna bramka Karola Hasikowskiego, już nawet nie pamiętam jak ona wpadła.

16.09.2012r. godzina 17:00 LKS VIS Gidle vs. LKS Start Lgota Wielka 4:0 - IV kolejka

Piękny comeback Gidelskiego VIS-u, z 0:2 do 4:2, efekt piłkarze Lgoty Wielkiej schodzą z boisko, czy słusznie? W ocenie VIS-u Gidle - nie. Walkower dla naszego zespołu i jedyne 3 pkt zgromadzone na koncie. Piękna bramka Stanisława Nocunia z rzutu wolnego, brawa.

23.09.2012r. godzina 16:00 LZS Piast Krzywanice vs. LKS VIS Gidle 4:1 - V kolejka

Pierwsza połowa dość wyrównana, do przerwy 1:0, a co się stało w drugiej? Rozkojarzenie, brak wiary we własne siły, a może zupełnie do innego. Porażka pomimo dość optymalnego składu.

30.09.2012r. godzina 16:00 LKS VIS Gidle vs. LKS Zapał Krzętów 0:5 - VI kolejka

Lider B-klasy - Zapał Krzętów walczy o awans, kolejna porażka, ale przynajmniej mecz u siebie dotrwał do 90 minuty.

07.10.2012r. godzina 16:00 LKS Błękitni Chabielice vs. LKS VIS Gidle 4:2 - VII kolejka

Do tego meczu mieliśmy dwupunktową przewagę nad Błękitnymi, i gdyby udało się wygrać byłoby może zupełnie inaczej. Przepiękna bramka samobójcza Łukasza Śliwakowskiego, trzeba przyznać iż wyjątkowo udało mu się pokonać naszego bramkarza.

14.10.2012r. godzina 15:00 LKS VIS Gidle vs. LZS Motor Bujniczki 1:4 - VIII kolejka

To samo co z Krzywanicami, wyrównana walka do pierwszej połowy, a po rozpoczęciu drugiej klapa. Dlaczego? To chyba pytanie retoryczne.

20.10.2012r. godzina 15:00 LKS Dobryszyce vs. LKS VIS Gidle 4:2 - IX kolejka

I by nie było w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż przez większość część spotkania to właśnie Dobryszyce męczyli się, by wyrównać. A VIS Gidle, spokojnie robił swoje grając o 1 zawodnika mniej. Niestety kontuzja napastnika i mecz zaczął się nie układać, jednak brawa za ambicje do końca!

25.11.2012r. godzina 13:00 LKS VIS Gidle vs. GKS Rogi 0:11 - X kolejka

Początkowo mecz miał się odbyć 27.10.2012r. niestety opady śniegu w województwie łódzkim pokrzyżowały plany obu ekip. W związku tym mecz został przełożony na 25 listopada, a VIS Gidle w mocno osłabionym składzie wystąpił z podniesionym czołem w tym meczu. Niestety, po zdekompletowaniu zespołu z Gidel sędzia zmuszony był zakończyć spotkanie w 75. minucie. Ambicji nikt nam nie zabierze.

04.11.2012r. godzina 13:30 LKS Warta-Carbo Pławno vs. LKS VIS Gidle 1:0 - XI kolejka

Czas na derby. Do przerwy spotkanie z rywalem zza miedzy było wyrównane, choć przez większość spotkania przeważała drużyna z Pławna, VIS atakował głównie z kontry. Nie brakowało kontrowersji, a bramka dla gospodarzy wpadła po zamieszaniu w naszym polu karnym. Niestety kolejna porażka.

11.11.2012r. - XII kolejka - pauza VIS-u Gidle

Tym razem w związku nieparzystą ilością drużyn w B-klasie to VIS Gidle zmuszony był pauzować.

18.11.2012r. - godzina 13:00 LKS VIS Gidle vs. LKS Victoria Woźniki 0:3 - XIII kolejka

Teoretycznie ostatni mecz rundy, teoretycznie, bo w praktyce czekało nas jeszcze zaległe spotkanie. Mecz znów nieudany pomimo dość silnego składu, brak ambicji? Raczej nie. Prędzej brak zaangażowania co niektórych. Po raz kolejny VIS Gidle musiał uznać wyższość rywali.

Po rundzie jesiennej ostatnie miejsce, 3 punkty, 1 zwycięstwo, 11 porażek. Bilans bramkowy 13-50.

Indywidualne statystyki:

Najwięcej minut na boisku spędził:Krzysztof Wieczorek- 1022 minuty, co daje średnią 86 minut/mecz.

Najwięcej meczy: w sumie po 12 meczy zagrali:Krzysztof Wieczorek,Łukasz ŚliwakowskiorazŁukasz Baryś

Najlepszym strzelcemokazał sięKarol Hasikowski, trafiając do siatki rywala 6-krotnie. Ponadto na listę strzelców wpisywali się:Stanisław Nocuń- dwukrotnie,Kamil Górecki,Artur Jaśkiewicz,Maciej Borowik,Krzysztof Wieczorek,Łukasz Baryś,Adrian Rozpendek.

Ponadto sędziowie zmuszeni byli pokazać zawodnikom VIS-u Gidle łącznie 14 kolorowych kartek:12 żółtychoraz2 czerwone.