Zapowiedź: Warta Pławno - VIS Gidle

Już w najbliższą niedziele, 8.06.2014r., o godzinie 15:00 LKS VIS Gidle zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z Wartą Pławno w ramach 22. kolejki piotrkowskiej B-klasy. Zbiórka w siedzibie klubu w Gidlach o godzinie 13:00. Wszystkich zawodników prosi się o punktualne przybycie!!!

Derby Gminy Gidle to spotkania bardzo szczególne dla obu drużyn, a zawodnicy na treningach wylewają wszystkie poty, by na takim meczu dać z siebie jeszcze więcej niż w dotychczasowym spotkaniach. Bez wątpienia to nie będzie zwykły mecz, będzie to spotkanie, w którym liczy się przede wszystkim prestiż. Drużyna z Pławna musi wygrać zwłaszcza po ostatniej wpadce z Victorią Woźniki, jak również ich zawodnicy muszą zmazać plamę z meczu z Gidel, kiedy to nie potrafili pokonać grającego w 10-tkę VIS-u. Gidlanie natomiast plan na sezon 2013/2014 wykonali już w rundzie jesiennej, kiedy to w tabeli ligowej zapewnili sobie odpowiednią ilość punktów przewagi nad rywalem zza miedzy. Zawodnicy VIS-u Gidle pokazali również siłę, kiedy to na zakończenie rundy jesiennej sezonu 2013/2014 grając w osłabieniu po czerwonej kartce doprowadzili do remisu, a później zwycięstwa nad Wartą Pławno. Oczywiście fajnie by było zdobyć trzy punkty na terenie największego wroga, jednak jeśli stanie się zupełnie inaczej to nikt do nikogo nie powinien mieć jakichkolwiek pretensji gdyż plan został wykonany w 100-procentach.

Warta-Carbo Pławno zajmuje 7. miejsce w tabeli piotrkowskiej B-klasy, a ich dorobek punktowy to 27 punktów, zawodnicy tej drużyny strzelili 32 bramki, tracąc aż 31 goli. Ostatnie 5 spotkań to wielka przeplatanka, tylko 2 zwycięstwa i 3 porażki.

LKS VIS Gidle zajmuje 4. miejsce w tabeli piotrkowskiej B-klasy z dorobkiem 35 pkt. Zawodnicy VIS-u mogą być dumni z dorobku strzeleckiego, w którym to zdobyli 50 bramek, wynik bardzo piękny, zwłaszcza, że ekipa prowadzona przez Piotra Pilarskiego straciła w dotychczasowych rozgrywkach tylko 21 goli.

Arbitrem główny spotkania będzieA.Kozłowski, natomiastjego asystentami będą D.Kierczak i K.Koper.

Historia derbowych spotkań na terenie Gminy Gidle:

2003/04
6-7.09.2003 Warta Pławno 2-1 VIS Gidle
3-4.04.2004 VIS Gidle 0-2 Warta Pławno

2006/07
23-24.09.2006 Warta Pławno 0-0 VIS Gidle
6.05.2007 VIS Gidle 1-0 Warta Pławno

2009/10
19-20.09.2009 Warta Pławno 2-1 VIS Gidle
24-25.04.2010 VIS Gidle 1-2 Warta Pławno

2011/12
11.09.2011 VIS Gidle 4-1 Warta Pławno

Pierwsze derby po powrocie VIS-u Gidle na piłkarską mapę Polski. W tym meczu pewnie zwyciężył zespół prowadzony przez Piotra Pilarskiego 4:1 po dwóch bramkach Łukasza Barysia oraz po jednym trafieniuStanisława Nocunia oraz Zbigniewa Śmigielskiego (z karnego). Warta Pławno strzeliła bramkę jako pierwsza w tym spotkaniu, jednak to zawodnicy VIS-u Gidle postawili kropkę nad "i".

22.04.2012 Warta Pławno 2-0 VIS Gidle

Początek spotkania należał do zawodników VIS-u Gidel, udało wtedy się strzelić bramkę, niestety sędzia dopatrzył się spalonego. W 17. minucie meczu w polu karnym drużyny gości podcięty został zawodnik zPławna a sędzia wskazał na 11. metr, na szczęście VIS-u napastnik Warty trafił w słupek. Szczęście to nie trwało jednak długo, ponieważ tuż przed przerwą prowadzenie zdobyli gospodarze. W drugiej połowiezdecydowaną drużyną był zespół Warty Pławno, który strzelił na pustą bramkę po błędzie bramkarza.

2012/13
4.11.2012 Warta Pławno 1-0 VIS Gidle

Przed tym meczem na rozgrzewce z powodu kontuzji wyleciało ze składu dwóch piłkarzy. Jednak morale zawodników VIS-u Gidle tak bardzo się nie popsuły, aby nie walczyć do końca. Z jedną osobą na rezerwie iświetnej postawie bramkarza straciliśmy jedną bramkę, lecz śmiało można powiedzieć, że byliśmy zwycięzcami tego spotkania. Bramka dla Warty Pławno wpadła po zamieszaniu w polu karnym. Niestety nie udałosię odrobić strat tego spotkania do końca meczu.

26.05.2013 VIS Gidle 1-1 Warta Pławno

Było to widowisko pełne ataków zarówno jednej jak i drugiej drużyny. Niestety po 90. minutach widniał jednobramkowy remis. Jedyną bramkę dla VIS-u Gidle zdobył Damian Rozpendek po asyście Piotra Borowika.Gra była twarda, nie obyło się bez różnego rodzaju fauli, a ambicja zawodników obu drużyn przerosła oczekiwania kibiców na stadionie.

2013/14
26.10.2013 VIS Gidle 2-1 Warta Pławno

Zawodnicy Warty pomimo gry z przewagą jednego zawodnika nie potrafili pokonać bramkarza VIS-u. Drużyna z Gidel pomimo gry w osłabieniu zwyciężyła nad rywalami zza miedzy 2-1 po bramkach Piotra Pilarskiegoi Damiana Rozpendka.