Fuzja Victorii Żytno z VIS-em Gidle!

W sezonie 2016/2017 w okręgu piotrkowskim pojawi się nowy klub sportowy. Jeszcze nie wiadomo pod jaką nazwą występować będzie nowy klub, ale wiadome jest, że zarząd zarówno VIS-u Gidle, jak i Victorii Żytno pozytywnie podchodzą do tematu.

Nowy klub piłkarski zagra w piotrkowskiej klasie A w miejscu Victorii Żytno. A połączenie dwóch ekip w powiecie radomszczańskim ma na celu szybki awans do klasy okręgowej, jak również otworzenie szkółki juniorów.

- Nie mówimy "Nie"! - powiedział prezes KS Victoria Żytno.
- Połączenie przyniesie same korzyści dla obu stron - dodał prezes LKS VIS Gidle.

Nieoficjalnie mówi się, że nowy klub ma być prowadzony przez duet trenerski: Piotr Pilarski oraz Przemysław Kornacki.

Spotkanie organizacyjno-prawne ma odbyć się po zakończeniu obecnego sezonu. Na posiedzeniu ma zostać wybrany wspólny zarząd nowego klubu sportowego.