Wywiad z Arturem Jaśkiewiczem

Po kilku tygodniach przerwy zapraszamy do wywiadu z pomocnikiem Gidelskiego VIS-u, Arturem Jaśkiewiczem.

Witaj Arturze, jesteś w klubie w Gidlach już kilka lat, przypomnij wszystkim ile to już czasu?

Witaj mój imienniku.Przygodę z piłką nożna rozpocząłemw juniorach VIS-u Gidle miałem wtedy 12 lat. Wtej drużyniegrałem jeden sezon, niestetypo tym czasie jak dobrze pamiętam rozwiązano młodzieżową ekipę w Gidlach i pozostała gra na boisku szkolnym z kolegami.

Na jakiej grałeś pozycji w juniorach?

W juniorach występowałem na pozycji napastnikalubbocznego pomocnika.

W seniorach odkąd pamiętam grałeś na pozycji prawego lub lewego pomocnika oraz prawego obrońcy, czy nie robi na Tobie wrażenia ta ciągła zmiana pozycji? A może po prostu jest to dla Ciebie denerwujące?

Początki w seniorach były trudne pierwszy sezon występowałem na pozycji napastnika dopiero po jakimś czasie trener ustawiał, mnie na skrzydle bądź prawej obronie,no cóż w swojej karierze w Gidelskiej drużynie nie występowałem tylko na pozycji bramkarza a z tego co wiem trenerzy cenią sobie zawodników uniwersalnych hahah. Aciągła roszada moimi pozycjami na boisku w ogóle mnie nie denerwuje wręcz przeciwnie mam możliwość ogrywania się na różnych pozycjach co miejmy nadzieję zaprocentuje w przyszłości.

Obecnie jesteś zmiennikiem dla innych zawodników, czy jest to dla Ciebie jakiś problem?

Nie jest dla mnie problem to iż jestem zmiennikiem dla innych zawodników to motywuję mnie do ciężkiej pracy na treningach i pozostaje mi walczyć o jak najwięcej minut na boisku.

Opowiedz o swoim najlepszym spotkaniu w barwach Gidelskiego klubu?

Myślę że najlepszym spotkaniem dla mnie było przegrane spotkanie z Dobryszycami gdzie graliśmy w okrojonym niekompletnym składzie, grałem wtedy na pozycji prawego obrońcy i grało mi się naprawdę dobrze to właśnie po tym meczu trener zaczął ustawiać mnie na tej pozycji.

A pamiętasz jak wyglądała Twoja najładniejsza bramka?

Najładniejsza bramka hmm haha jako ze mam na koncie 2 strzelone bramki w rozgrywkach ligowych to wybieram gola któregozdobyłem na inauguracje rozgrywek sezonu 2012/2013z drużyna ESPN Bełchatów w tym miejscu pragnę podziękować Krzysztofowi Wieczorkowi za świetną asyste.

Co możesz powiedzieć o obecnym składzie VIS-u Gidle?

Obecny skład Gidel jest bardzo młody, jesteśmy najmłodsza drużyną w lidze. Oczywiście mamy w składzie doświadczonych zawodników i myślę właśnie, że to jest plus, ponieważ młodzi zawodnicy mającobok siebie doświadczonych graczy czują się pewniej.

A co możesz powiedzieć o obecnej sytuacji w tabeli ligowej?

No cóż... w czubie tabeli jest bardzo ciasno i sprawa awansu rozstrzygnie się dopiero w ostatniej kolejce, wiec czekają nas 4 bardzo ciekawe kolejki.

Na koniec takie pytanie czy jest jakiś zawodnik na którym wzorujesz swoją grę?

Nie ma chyba zawodnika na którym się wzoruję, ale lubię patrzeć na zawodników obdarzonych dobrą techniką a niekoniecznie silnych .

Dziękuje za rozmowę.

Dzięki za rozmowę Siemanko