Zapowiedź: VIS Gidle - Alfa Kleszczów

Już w najbliższą niedziele, 18.05.2014r., o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Częstochowskie 49 Gidelski VIS zmierzy się z beniaminkiem sezonu 2013/2014 Alfą Kleszczów. Zbiórka dla zawodników godzinę przed rozpoczęciem spotkania.

Z Alfą Kleszczów graliśmy dotychczas dwukrotnie, pierwszy raz zmierzyliśmy się z Alfiorzami w meczu sparingowym, który odbył się na naszym obiekcie. W tym spotkaniu ekipa VIS-u niespodziewanie doznała porażki 0:1, a bramkę dla Kleszczowa zdobył Przemysław Górazda. Kilka miesięcy później z Alfą zmierzyliśmy się już w ligowym starciu na ich obiekcie w Wolicy, a Gidlanie zwyciężyli z gospodarzami 3:5(2:4). Bramki dla VIS-u zdobywali: 2xPiotr Borowik, Karol Hasikowski, Damian Rozpendek oraz Tomasz Mirowski. Jeśli chodzi o to spotkanie ligowe to już po pierwszych 10. minutach spotkania Alfa prowadziła z VIS-em 2:0, jednak dość szybko udało się odrobić straty a zawodnicy prowadzeni przez Piotra Pilarskiego schodzili do przerwy z dwubramkowym prowadzeniem. Druga część meczu była na remis, bowiem obie ekipy strzeliły po jednym golu. Doskonałą sytuacje na zdobycie bramki miał też Karol Hasikowski z rzutu karnego jednak: "musnął piłkę w taki sposób, jak panienka zlew pełny brudny naczyń."

Na pewno nie można lekceważyć rywala, który jest w stanie zwyciężyć w każdym spotkaniu o czym świadczy ich zwycięstwo 0:2 z naszym rywalem zza miedzy - Wartą Pławno. Czeka nas bardzo zacięte widowisko, na które już teraz serdecznie zapraszam wszystkich kibiców Gidelskiego klubu. Arbitrem głównym spotkania będzie P. Suszyński. Wszystkich jeszcze raz serdecznie zapraszam.

A co w innych spotkaniach 19. kolejki ligowej?

LKS Dobryszyce vs. Błękitni Chabielice

Mecz drużyny z czołówki z "czerwona latarnia". Unia będzie chciała się zrehabilitować za porażkę w Lgocie Wielkiej, a Błękitni raczej nie będą mieli za dużych argumentów aby temu zapobiec.

Typ redakcji: Zwycięstwo Dobryszyc

Victoria Woźniki vs. Piast Krzywanice

Chyba najciekawszy mecz kolejki, od kilku tygodni Woźniki idą w górę zdobywając regularnie punkty, a Piast jeszcze punktów na wiosnę nie stracił. Mimo wszystko faworytem są goście będący na totalnym "gazie".

Typ redakcji: Zwycięstwo Piasta

Warta Pławno vs. ESPN Bełchatów

Nasi sąsiedzi podejmą niedawnego lidera. Jak każdy mecz wyjazdowy także i ten to dla bełchatowian będzie wielkim wyzwaniem. A jak będzie tym razem? Odpowiedź czeka nas już w sobotę.

Typ redakcji: Remis ze wskazaniem na ESPN