Gidle-Pławno

Nareszcie pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i pierwsze punkty dla Visu. Piłkarze z Gidle wygrali mecz derbowy z Pławnem 4:1. Opis meczu w rozwinięciu.

Pierwsze minuty spotkania mimo agresywności i chęci do gry były bardzo nerwowe w wykonaniu piłkarzy Gidelskiej drużyny.. Efektem tego był gol dlaPławnajuż w pierwszych minutach spotkania. Po dośrodkowaniu z rzuturożnego bramkarz popełnił błąd niemalżemijającsięz piłką która spadła na 5 metr wprost pod nogi napastnika i było 0:1 dla Gości. Gospodarze szybko zebrali się po tej bramce i to VIS przejąłinicjatywęw tym meczu. Mimo iż niektóre akcje wyglądałynieporadniei niezdarnie piłkarze VIS-u cały czas staralisięwyrównać. Ten wysiłek został nagrodzony bramką jeszcze przed przerwą. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę głową strącił napastnik i bramkarz z Pławna nie zdołał złapać piłki przed linią bramkową. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i piłkarze do szatni schodzili przy stanie bramkowym 1:1.

W drugiej połowie Piłkarze z Pławna wyraźnie opadli z sił co od razuwpłynęłona obraz gry. Zawodnicy VIS-u więcej grali piłką choć można było mieć zastrzeżenia dowykończeńakcjibądźdośrodkowań. Mimo tego udało się strzelić bramkę na 2:1.Środkowypomocnik prostopadłym podaniem uruchomił prawego napastnika a ten odegrał piłkę na jedenasty metr gdzie czekał kolega z drużyny i płaskim strzałem tuż obok słupka nie dał szans bramkarzowi. Po tej bramce piłkarze VIS-u nabrali trochę pewności siebie co zaowocowało przepiękną bramką na 3:1. Dośrodkowanie z prawej stronywykończyłnapastnik wprowadzony w drugiejczęścispotkania. Bramkę można określić mianem 'stadiony świata' ! Po długim dośrodkowaniu napastnik uderzył piłkę z powietrza tzw. nożycami umieszczając ja wprzeciwległym górnymrogu bramki. Bramkarz był bez szans! Piłkarze z Pławna chcąc odrobić straty zaczęli atakować większą liczba graczy i oddali kilka groźnych strzałów lecz tym razem bramkarz nie dał się pokonać bądź strzały były niecelne. Z biegiem czasu chęć zdobycia bramki przez Gości była coraz większa wiec atakując większą liczba graczy narażali się na kontry. Po jednej ze stratdrużynyz Pławna piłkarz VIS-u znalazłsięw sytuacji sam na sam z bramkarzem ale został z premedytacjąpociągnięty zakoszulkę za co sędzie przyznał rzut karny dla Gospodarzy. Mimo brutalności tego faulu zawodnik ujrzał jedynie żółtykartonik. Gracz VIS-u pewnie wykorzystał karnego ustalając wynik spotkania na 4:1.

Warto podkreślić że mecz pełen był brzydkich fauli, chamskich zachowań. Zazwyczaj prowokatorami byli Piłkarze z Pławna. Szczególnie w drugiej połowie często faulowali bez piłki w sektorach boiska wktórychakurat nie były rozgrywane akcje. Niestety sędzia nie zdołał wychwycićżadnegoz tych zachowań przez co Goście czulisiębezkarni. Mimo to najważniejszy jest wynik i fakt ze w derbowym spotkaniu nie sprzedaliśmy tanio skóry:)