Zwycięstwo z Bujniczkami

W niedzielne popołudnie na stadionie VIS-u Gidle klub prowadzony przez Piotra Pilarskiego zmierzył się z LZS "Motor" Bujniczki w meczu sparingowym. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 (3:0) dla Gidlan. Bramki zdobyli 2x Damian Rozpendek oraz Piotr Borowik.

Przez pierwsze 20. minut meczu lepszą ekipą była drużyna VIS-u Gidle, która składniej przeprowadzała akcje co poskutkowało bramkami w 2. i 16. minucie meczu. Bramki zdobył Damian Rozpendek, a asystowali mu kolejno Daniel Firek i Piotr Borowik. W kolejnych fragmentach meczu gra wyglądała chaotycznie, jednak to zawodnicy VIS-u strzelili trzecią bramkę. Minutę przed końcem pierwszej części meczu fatalny błąd popełnił bramkarz Motoru Bujniczki, który wypuścił futbolówkę po uderzeniu Stanisława Nocunia. Piłkę do pustej bramki skierował Piotr Borowik.

W drugiej części meczu gra wyglądała chaotycznie, jednak trzeba zaznaczyć, że swoje szanse mieli piłkarze obu ekip. Częściej przy piłce utrzymywali się goście, którzy honorowego gola strzelili w 63. minucie spotkania po błędzie obrony VIS-u. Trzeba zaznaczyć, że to gospodarze stwarzali groźniejsze sytuacje bramkowe, niestety za każdym razem brakowało przysłowiowej kropki nad "i". Tragikomicznie spisywał się sędzia w drugiej części spotkania.

Plan treningu na najbliższy tydzień: wtorek godzina 18:00, piątek godzina 18:15.

Relacja minuta po minucie:

2 min. Damian Rozpendek po asyście Daniela Firka strzela pierwszą bramkę w meczu.
16 min. Damian Rozpendek po asyście Piotra Borowik znów wpisuje się na listę strzelców.
33 min. Piotr Borowik sam na sam z bramkarzem, jednak obok słupka.
35 min. Bartłomiej Bilicz podaje futbolówkę do przeciwnika, na szczęście na posterunku bramkarz VIS-u, który przenosi futbolówkę poza linię boiska.
44 min. Fatalny błąd popełnił bramkarz Motoru Bujniczki wypuszczając futbolówkę po uderzeniu Stanisława Nocunia. Piłkę do pustej bramki kieruje Piotr Borowik.

46 min. Zmiana w ekipie gospodarzy, boiska opuszcza Piotr Borowik w jego miejsce pojawia się Damian Gorzędowski.
49 min. Strzał Damiana Rozpendka z ok. 20 metrów zostaje zablokowany przez obrońcę gości.
51 min. Karol Hasikowski uderza futbolówkę minimalnie obok słupka.
52 min. Po ewidentnym kilkumetrowym spalonym zawodnik Motoru trafia w poprzeczkę.
56 min. Groźna akcja VIS-u, niestety nikt nie doszedł do dośrodkowania Daniela Firka.
63 min. Bramka dla Motoru Bujniczki po błędzie obrony. Zmiana w ekipie gospodarzy, boisko opuszcza Michał Łęgowik, w jego miejsce pojawia się Norbert Tyczyński.
65 min. Kolejna zmiana w ekipie gospodarzy. Daniela Firka zmienia Adrian Rozpendek.
66 min. Boisko opuszczają Krzysztof Wieczorek i Paweł Kubasiak, w ich miejsce pojawiają się Artur Jaśkiewicz i Konrad Osmałek.
69 min. Groźna akcja VIS-u Gidle, niestety nie zakończona strzałem.
70 min. Jakub Szulc zmienia Stanisława Nocunia.
71 min. Rzut wolny dla VIS-u Gidle, piłka mija bramkarza Motoru, niestety zawodnik VIS-u nie trafia z kilku metrów w bramkę.
74 min. Rzut wolny dla Bujniczek, broni Grzegorz Łukasiński.
75 min. Strzał Adriana Rozpendka.
83 min. Boisko opuszcza Karol Hasikowski, w jego miejsce pojawia się Konrad Chrostowski.
89 min. Niecelny strzał gości.
90 min. Koniec meczu. Wynik 3:1 dla VIS-u Gidle.