Sparing z Widzowem

Już w najbliższą sobotę tj. 01.02.2014r., o godzinie 14:00 zawodnicy VIS-u Gidle w pierwszym meczu kontrolnym zmierzą się z Polonią-Unią Widzów. Zbiórka dla zawodników o godzinie 13:00 w siedzibie klubu. Mecz odbędzie się na obiekcie Widzowa!!!

Z zespołem z Widzowa mierzyliśmy się wielokrotnie za czasów gry w okręgu częstochowskim, a od powrotu na piłkarską mapę Polski zagraliśmy z nimi dwukrotnie. W pierwszym sparingu, który odbył się również na stadionie w Gidlach padł wysoki wynik, niestety na korzyść ekipy Widzowa, która była w stanie strzelić zespołowi prowadzonemu przez Piotra Pilarskiego aż 10 bramek. Honorowego hat tricka dla naszego zespołu zdobył Karol Hasikowski. Warto dodać, że w ekipie VIS-u na zmiany wchodzili zawodnicy ówczesnej drużyny juniorskiej.

W drugim spotkaniu na boisku w Widzowie wynik również pojawił się wysoki, a po pierwszych 45 minutach to drużyna z Gidel prowadziła 1:2. Ostatecznie nie udało się zwyciężyć w tym sparingu, a Unia zwyciężyła 7:5. Bramki dla VIS-u zdobyli: Damian Rozpendek 3, Marcin Borowiecki i Konrad Chrostowski po jednym trafieniu.

Będzie to pierwszy sparing dla Gidelskiego klubu, który pełną parą przystąpił do przygotowań do rundy rewanżowej sezonu 2013/14. Zespół Widzowa jest już po pierwszym meczu sparingowym z Lotnikiem Kościelec (klasa okręgowa).