Wywiad z Damianem Rozpendkiem

W ostatnim tygodniu na testach w Mechaniku Radomsko był Damian Rozpendek. Młody zawodnik VIS-u Gidle wziął udział w dwóch treningach zespołu grającego w III lidze oraz w meczu sparingowym z Wartą Działoszyn, który odbył się 25 stycznia 2014 roku w Kleszczowie. Zapraszam do materiału!

Witaj Damianie. Zagrałeś w sparingu w barwach Mechanika Radomsko. Czy był to dla Ciebie udany mecz?

Witam. To był pierwszy mecz, więc ciężko powiedzieć czy był on udany czy też nie.. ale prawdę mówiąc do końca nie byłem zadowolony ze swojego występu.

Czy grałeś na swojej naturalnej pozycji w sobotnim spotkaniu Mechanika Radomsko i powiedz ile czasu spędziłeś na boisku?

Tak, grałem na swojej naturalnej pozycji. W drugiej części meczu zastąpiłem Tomasza Walioszczyka w 50 minucie spotkania.

Jak układała Ci się współpraca na boisku podczas spotkania z innymi zawodnikami Mechanika?

Tak jak już mówiłem był to pierwszy mecz także ta współpraca nie była zadowalająca.

Czy miałeś okazje by strzelić bramkę w meczu z Wartą Działoszyn?

Okazja była chociaż nie do końca klarowna.

Czy uważasz, że zagrasz w meczach sparingowych zespołu prowadzonego przez Krzysztofa Kowalczyk?

Ciężko mi w tej chwili coś na ten temat powiedzieć. Jeśli będzie taka możliwość to chętnie z niej skorzystam.

Jak myślisz, czy zrobiłeś dobre wrażenie na nowym trenerze Mechanika, Krzysztofie Kowalskim?

Hmm.. cieżko mi coś powiedzieć na to pytanie... nie wiem tak na prawdę. Ale jeśli zostanę zawodnikiem Mechanika to znaczy, że zrobiłem dobre wrażenie na trenerze.

W ostatnim tygodniu również trenowałeś z klubem z Radomska, powiedz jak bardzo różniły się metody treningowe?

Ja osobiście zauważyłem, że jest większy nacisk na grę piłką. Nie ma tylu ćwiczeń typowo kondycyjnych czy też siłowych, bynajmniej jeśli chodzi o treningi na orliku bo nie miałem jeszcze okazji trenować na sali także nie jestem wstanie powiedzieć jak to wygląda.

Czy myślisz o przenosinach do zespołu Mechanika? Jeśli tak to kiedy? Czy chciałbyś dokończyć sezon w Gidlach czy wolisz by już teraz odejść?

Powiem tylko tyle, że wszystko będzie wiadomo w przyszłym tygodniu, ale jeśli będzie okazja zostać zawodnikiem zespołu grającego w III lidze to zamierzam z niej skorzystać.

Dziękuje za rozmowę i życzę sukcesów!

Dziękuję

Z Damianem Rozpendkiem Rozmawiał Artur Siemiński.

Zdjęcia ze sparingu udostępnione dzięki serwisowi: www.rks1979radomsko.futbolowo.pl