Remis z Dobryszycami

W sobotnie popołudnie LKS VIS Gidle na własnym stadionie zremisował z wiceliderem z Dobryszyc 1:1. Bramkę dla ekipy prowadzonej przez Piotra Pilarskiego zdobył z rzutu karnego Piotr Borowik.

To spotkanie było typowym meczem do jednej pierwszej bramki. Przez pierwsze 20 minut spotkania gra była bardzo chaotyczna. Zarówno po jednej jak i drugiej stronie nic kompletnie nie wychodziło, choć szansę na zdobycie gola były. Dopiero gdy wynik został otworzony przez Piotra Borowika coś w zawodnikach obu ekip pękło, jednak nie na długo. W polu karnym ekipy gości sfaulowany został Stanisław Nocuń, a Piotr Borowik pewnie wykonał rzut karny. Zawodnicy VIS-u Gidle niezbyt długo cieszyli się ze zdobytej gola. Minutę później bramka dla Dobryszyc wpadła po błędzie Tomasza Łukasińskiego. Ten zawodnik dwie minuty wcześniej zobaczył żółty kartonik po faulu taktyczny. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie choć okazje miały obie ekipy.

W przerwie w ekipie VIS-u Gidle została dokonana jedna zmiana, boisko opuścił Karol Hasikowski a w jego miejscu pojawił się Paweł Kubasiak. Jednak to nie przyniosło pożądanego efektu. Nie udało się zdobyć bramki, choć sytuacja była. W ekipie VIS-u doszło do dwóch zmian wciągu 10 minut. Najpierw boisko z powodu kontuzji opuścił Michał Łęgowik, zastąpił go Daniel Firek, po kilkunastu minutach trener postanowił dokonać zmiany taktycznej, boisko opuścił Krzysztof Wieczorek a w jego miejsce pojawił się Marcin Borowiecki. Pod koniec spotkania w ekipie gospodarzy doszło do jeszcze jednej zmiany, boisko opuścił Stanisław Nocuń, w którego miejsce pojawił się Adrian Rozpendek. Opaska kapitana powędrowała do Pawła Kubasiaka. Niestety pomimo ataków nie udało się zawodnikom VIS-u Gidle zdobyć zwycięskiej bramki.

Na pochwałę w tym meczu zasłużył arbiter główny spotkania. Zawody prowadził wręcz idealnie. Panował nad spokojem w ekipach obu ekip a co najważniejsze nie popełnił żadnego błędu, który mógłby zadecydować o wyniku spotkania. W piłce nożnej właśnie takich sędziów jest nam potrzeba.

Plan treningowy na najbliższy tydzień: środa, piątek godzina 18:00!!

5. min. Damian Rozpendek podaje do Piotra Borowika, który uderza w słupek.
11. min. Krzysztof Wieczorek podaje do Piotra Borowika, ten dryblingiem mija jednego zawodnik i uderza w kierunku bramki, niestety bramkarz Dobryszyc broni jedną ręką. Kontratak ekipy gości, Tomasz Łukasiński fauluje w narożniku pola karnego, żółta kartka.
21. min. Stanisław Nocuń zostaje sfaulowany w polu karnym sędzia wskazuje na 11. metr. Futbolówkę do bramki pewnym uderzeniem pakuje Piotr Borowik.
23. min. Szybki atak Dobryszyc, błąd Tomasza Łukasińskiego i bramka dla gości.26. min. Damian Rozpendek sam na sam z bramkarzem, ten wybija futbolówkę na rzut rożny.
35. min. Damian Rozpendek dwukrotnie zawinął w polu karnym, po czym uderzył, ale obok słupka.
39. min. Damian Rozpendek uderza z ok. 16 metra, ale broni bramkarz.
40. min. Futbolówka mija wszystkich zawodników w polu karnym ekipy gospodarzy.

46. min. Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy, boisko opuszcza Karol Hasikowski, w jego miejsce pojawił się Paweł Kubasiak.
64. min. Zmiana w ekipie gospodarzy, boisko z powodu kontuzji opuszcza Michał Łęgowik, w jego miejscu pojawia się Daniel Firek.
67. min. Żółta kartka dla Krzysztofa Wieczorka za niesportowe zachowanie.
71. min. Żółta kartka dla Stanisława Nocunia za zagranie piłki ręką.
72. min. Damian Rozpendek uderza, ale obok słupka.
76. min. Zamieszanie w polu karnym ekipy gości. Piotr Borowik trafia w poprzeczkę.
83. min. Damian Rozpendek strzela na pustą bramkę, ale zbyt lekko, futbolówkę przejmuje obrońca Dobryszyc.
89. min. Zmiana w ekipie gospodarzy. Boisko opuszcza Stanisław Nocuń, w jego miejsce pojawia się Adrian Rozpendek. Opaskę kapitana przejmuje Paweł Kubasiak.
90. min. Sędzia dolicz 3 minuty.