Zapowiedź: Start Lgota Wielka - VIS Gidle

Już w najbliższą niedziele, 27 kwietnia o godzinie 15:00 w Lgocie Wielkiej rozpocznie się spotkanie 16. kolejki ligowej gdzie LKS VIS Gidle podejmował będzie miejscowy Start. Zbiórka dla zawodników VIS-u w siedzibie klubu o godzinie 13:00. Arbitrem głównym spotkania będzie pan P.Kotarski.

W najbliższy weekend w ramach 16. kolejki odbędzie się kolejny hit ligowy. Start Lgota Wielka to zespół z którym VIS-owi zawsze grało się ciężko, patrząc na statystyki w ostatnich sześciu spotkaniach na boisku przy ul. Szkolnej 3 w Lgocie Wielkiej Gidlanie nie zwyciężyli ani razu, dwukrotnie udało się zremisować (0:0) i (3:3). W czterech innych spotkaniach VIS Gidle przegrał kolejno (2-0, 2-0, 2-1, 1-0). Jak widać w tych spotkaniach lepszą była ekipa Lgoty Wielkiej, która łącznie strzeliła 10 bramek, tracąc zaledwie 4 gole. Mówi się, że statystyki nie grają, jednak trzeba być realistą. Boisko Lgoty Wielkiej jest twierdzą nie do pokonania dla naszego, choć okazja była do tego rok temu. Wróćmy wspomnieniami do spotkania z ubiegłego roku.

13 kwietnia 2013 roku podczas 90. minuty spotkania w notesie arbitra widniał wynik 2:3 na korzyść LKS-u VIS-u Gidle. 2 bramki zdobył w tamtym spotkaniu Damian Rozpendek, a jedno trafienie dołożył Artur Jaśkiewicz. Ni skąd ni zowąd sędzia doliczył 4. minuty do regulaminowego czasu gry. Warto wspomnieć, że sędzia wielokrotnie popełniał rażące błędy, które jasno odzwierciedliły późniejsze wydarzenie. W 94. minucie spotkania po tym jak pomocnik VIS-u Gidle przejął piłkę we własnym polu karnym, niestety jakimś dziwnym trafem futbolówka odbiła się od ochraniacza i trafiła przypadkowo w rękę. Trzeba zaznaczyć, że sam zawodnik nie mógł uniknąć tego trafienia, bowiem dłoń znajdowała się przy ciele i nie wykonał nią żadnego ruchu. Arbiter zabrał nam trzy punkty wskazując na 11. metr, który pewnie wykorzystał jeden z zawodników Lgoty. Trzeba zaznaczyć, że wcześniej ten sędzia usunął dwóch zawodników VIS-u Gidle pokazując im czerwone kartki. Całe to spotkanie wyglądało tak jakby sędzia z góry chciał wskazać, który zespół ma wygrać, jednak ekipa prowadzony przez Piotra Pilarskiego pokrzyżował mu plany strzelając w regulaminowym czasie gry 3. bramki. Mecz toczył się w bardzo trudnych warunkach o czym świadczy poniższe zdjęcie spodenek

A jak Lgota Wielka radziła sobie w rundzie rewanżowej sezonu 2013/2014?

LZS Start Lgota Wielka 2:4 LZS Piast Krzywanice
KS EBE SPN Bełchatów 2:1 LZS Start Lgota Wielka
LZS Start Lgota Wielka 0:0 LKS Warta-Carbo Pławno
LZS Victoria Woźniki 2:2 LZS Start Lgota Wielka

Jak widać w czterech spotkaniach spotkaniach Start przegrał pierwsze dwa mecze, a kolejne dwa zremisował. Tutaj jednak trzeba zaznaczyć, że w spotkaniu z Victorią Woźniki zespół Lgoty został przekręcony przez sędziego. 2. minuty po regulaminowym czasie gry sędzia doliczył 4. minuty i w tym czasie ekipa Woźnik doprowadziła do remisu w derbowym spotkaniu 15. kolejki ligowej.

LKS VIS Gidle w rundzie rewanżowej rozegrał do tej pory tylko dwa spotkania ligowe:

LKS VIS Gidle 2:1 LZS Victoria Woźniki
LKS VIS Gidle 1:1 LKS Dobryszyce

Jak widać statystyki mówią, że to spotkanie powinna wygrać ekipa z Gidel, jednak tak ja to napisałem wcześniej boisko Startu to ciężki teren, a zwycięzce ciężko wytypować. Być może znów zabraknie szczęścia, tak ja to było w przypadku spotkania z LKS-em Dobryszyce, a może w końcu uda się przełamać złą passę boiska przy ul. Szkolnej 3 w Lgocie Wielkiej.

Na zakończenie dodam, że wychowankiem ekipy VIS-u Gidle jest obecnie grający zawodnik Lgoty Wielkiej - Mariusz Troszczyński, który reprezentował klub z Gidel w połowie lat 90.-tych po czym odszedł do RKS-u Radomsko.

A co w innych spotkaniach 16. kolejki piotrkowskiej B-klasy?

Alfa Kleszczów- ESPN Bełchatów

Kleszczowianie po ostatniej porażce w końcówce spotkania z Piastem na pewno podejdzie ambitnie do meczu z liderem. ESPN natomiast liczy na utrzymanie dobrej passy. Złe wrażenie z Dobryszyc chyba już się zabliźniło w zawodnikach z Bełchatowa. Murawa w Wolicy jest bardzo dobrej jakości także ten atut dla Alfy odpada. Lider powinien zwyciężyć, choć reszta czołówki liczy na jakiś mały prezent od „Alfiorzy”.

Typ redakcji: Zwycięstwo ESPN

Błękitni Chabielice- Victoria Woźniki

Zawodnicy Victorii po kilku solidnych kolejkach jadą do gminy Szczerców po trzy punkty. Błękitni czasem potrafią zaskoczyć ale jak się zakończy to spotkanie przekonamy się w weekend.

Typ redakcji: Remis ze wskazaniem na Victorię