Zapowiedź: VIS Gidle - LKS Dobryszyce

W najbliższą sobotę, 19 kwietnia o godzinie 15:00 Gidelski VIS po trzech tygodniach przerwy od ligowych zmagań zmierzy się z liderem z Dobryszyc. Zbiórka dla zawodników VIS-u o godzinie 14:00 w siedzibie klubu. Arbitrem głównym spotkania będzie pan D. Pieścik.

W meczach pomiędzy Dobryszycami a Gidlami zawsze było dużo walki, jednak przeważnie spotkania rozgrywane były w przyjacielskich stosunkach. Gidelski VIS rozgrywał w ostatnim czasie spotkania sparingowe. Zwycięstwo z Motorem Bujniczki 3:1 i porażka z Białą Gwiazdą Krasice były tylko sprawdzianami przed bardzo ważnym starciem z obecnym wiceliderem piotrkowskiej B-klasy. LKS Dobryszyce natomiast walczył o punkty, jednak dwie porażki 3:1 z Pławnem i 1:2 z Woźnikami były sensacją w naszym małym futbolowym świecie.

Odkąd pamiętam mecze pomiędzy VIS-em Gidle a LKS-em Dobryszyce były bardzo zaciętę. W ostatnich spotkaniach na boisku w Gidlach padły następujące wyniki:
- sezon 2011/2012: VIS Gidle 2-4 LKS Dobryszyce bramki dla VIS-u: 2x Stanisław Nocuń
- sezon 2012/2013: VIS Gidle 2-4 LKS Dobryszyce bramki dla VIS-u: Damian Rozpendek, Piotr Borowik.

W rundzie jesiennej pomiędzy tymi ekipami padł wynik 3:2 na korzyść Dobryszyc. Pomimo przewagi jednej bramki jak i jednego zawodnika Gidelski VIS nie doprowadził do zwycięstwa nad rywalem.

Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich sympatyków piłki nożnej na spotkanie 15. kolejki piotrkowskiej B-klasy, gdzie Gidelski VIS na własnym stadionie podejmował będzie wicelidera z Dobryszyc. Początek spotkania o godzinie 15:00. Serdecznie zapraszamy!