Zapowiedź: VIS Gidle - Błękitni Chabielice

Już w najbliższą niedziele o godzinie 17:00 na stadionie w Gidlach miejscowy VIS zmierzy się z Błękitnymi Chabielice. Zbiórka w siedzibie klubu o godzinie 16:00. Arbitrem głównym spotkania będzie M. Ledwan.

Mecz z Chabielicami będzie dla zawodników VIS-u Gidle bardzo ważnym spotkaniem, bowiem ekipa prowadzona przez Piotra Pilarskiego musi chciała zmazać plamę z Lgoty Wielkiej. Dlatego też wszyscy kibice, którzy przybędą na stadion Gidelskiego klubu mogą spodziewać się bardzo zaciekłego widowiska, w którym można spodziewać się wielu goli, tak jak to miało miejsce w ubiegłych latach.

5.05.2013 - VIS Gidle 6-1 Błękitni Chabielice (2xDamian Rozpendek, 2xStanisław Nocuń, Karol Hasikowski, Piotr Borowik
10.06.2012 - VIS Gidle 5-0 Błękitni Chabielice (2xStanisław Nocuń, Krzysztof Wieczorek, Karol Hasikowski, Michał Turek
12-13.09.2009 - VIS Gidle 9-0 Błękitni Chabielice.

Jak widać w ostatnich latach lepszą drużyną była ekipa z Gidel, która łącznie na własnym terenie strzeliła Chabielicom 20 bramek tracąc zaledwie 1 gola, który, dla Chabieliczan wpadł z rzutu karnego.

Od powrotu VIS-u Gidle na piłkarską mapę polski w spotkaniach właśnie z Błękitnymi najlepszym strzelcem dla VIS-u był Stanisław Nocuń, który strzelił 4 bramki. Na drugim miejscu uplasował się Damian Rozpendek i Karol Hasikowski po 2 bramki, a po jednym trafieniu zaliczyli: Piotr Borowik, Krzysztof Wieczorek oraz Michał Turek.

Już dziś chciałbym wszystkich serdecznie zaprosić na niedzielne spotkanie, na którym na pewno nie zabraknie bramek. Natomiast w sobotę o godzinie 17:00 będziemy mogli obejrzeć spotkanie naszych rywali zza miedzy, którzy w ramach 17. kolejki ligowej piotrkowskiej B-klasy zmierzą się z Alfą Kleszczów, arbitrem tego spotkania będzie Robert Koniarski.

A co w innych spotkaniach B-klasowych?

Warta Pławno vs. Alfa Kleszczów

Warta nie przegrała jeszcze na wiosnę i chce podtrzymać dobra passe. W meczu z beniaminkiem jest faworytem, choć nie można odmówić alfie piłkarskich umiejętności.

Typ: minimalne zwycięstwo Warty

ESPN Bełchatów vs. Piast Krzywanice

W meczu lidera z rewelacja wiosny Piastem trudno wskazać faworyta. ESPN to lider od kilku kolejek a Piast to solidna drużyna, która smaku porażki na wiosnę nie poznała

Typ: remis ze wskazaniem na ESPN

Na zakończenie dodam, że po spotkaniu z Błękitnymi Chabielice dla zawodników odbędzie się spóźniony "majówkowy" grill.